روز کتاب و کتابخوانی-بیمه عمر ایران

 

در 24 آبان سال 1372 روز کتاب و کتابخوانی تعیین شد. این روز، یکی از روزهای هفته کتاب نیز هست.

ارزیابی شرایط و امکانات موجود فرهنگی مبین این است که کتاب به عنوان وسیله‌ای مطمئن و کارآمد در بسترسازی موجود فرهنگ می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، اولا به توجه بیشتر مسئوولان فرهنگی و آموزشی کشور نیاز دارد، ثانیاً محتاج تلاشی همه‌ جانبه فراگیر و ملی است.

به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری نهادهای فرهنگی و ارشاد اسلامی و در اجرای فرمان مقام معظم رهبری در مورد توسعه نمایشگاه‌های کتاب در سطح کشور و تشویق مردم به کتابخوانی، نخستین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در روزهای چهارم تا دهم دی ماه سال 1372 با پیام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی برگزار شد.

از آنجا که تغییرات اساسی و بنیادین در هر جامعه، وابستگی کاملی به همۀ نهادهای فکری و فرهنگی آن جامعه دارد، و نیز به دلیل اهمیت کارآیی و شدت تأثیرگذاری‌ای که در مسائل فرهنگی مشهود است، می‌ توان به این درک و دریافت رسید که رهبران خردمند و خواهان پیشرفت و اعتلا، همواره باید نگران اوضاع فرهنگی خود باشند؛ چون هر تحول و جهش مطلوبی، در پرتو رشد فرهنگی حاصل می‌شود و به بار می‌ نشیند.

در سال 1387 هفته کتاب از 21 آبان با نام «کتاب، پدید آورندگان و خادمان نشر» آغاز شد و تا 29 آبان ادامه داشت.

۲۴ آبان ماه، روز كتاب و كتاب‌خوانی است، روزی كه در آن بر فایده ورزش مغز تاكید می‌شود. باید از امروز تصمیم بگیری بیشتر كتاب بخوانی. اگر مدرسه نمی‌ روی و هنوز بلد نیستی كتاب بخوانی، از یك بزرگ‌ تر خواهش كن برایت كتاب بخواند. خودت هم كتاب را به دقت نگاه كن و سعی كن قصه آن را به خاطر بسپاری.
اگر هم مدرسه می‌ روی چه بهتر...كتاب‌ های مناسب سن خودت را با راهنمایی یك بزرگ‌ تر انتخاب كن و سعی كن هرچه بیشتر و درباره همه‌ چیز كتاب بخوانی تا هم مغزت ورزشكار شود و هم اطلاعات زیاد و خوبی جمع كنی.

تمامی حقوق نزد شرکت تامین آسایش پرداز محفوظ می باشد.

xml-sitemap | html-sitemap