هفته حمايت از بيماران كليوی

نشانه‌ های بیماری کلیوی

بیماری کلیوی معمولا بی سر و صدا پیشرفت می کند ،یعنی  قبل از شکایت بیمار  باعث خراب شدن قسمت زیادی از فعالیت کار کلیه می گردد.

کسانی که بیماری قند - دیابت - پرفشاری خون، بیماری رگهای خونی دارند  و یا وابستگان نزدیک آنها بیماری کلیوی دارند ، باید بیشتر مراقب خود و کلیه هایشان  باشند.

کلیه یکی از اندامهای درونی بدن انسان و برخی دیگر از جانداران است.

بطور معمول در هر فرد سالم دو کلیه وجود دارد که هر یک در یک طرف ستون مهره ها و در ناحیه کمر واقع شده اند. کلیه ها به رنگ قرمز متمایل به قهوه ای بوده و از نظر شکل شبیه لوبیا می باشند. هر کلیه به اندازه مشت بسته فرد است

وظایف کلیه ها

·        مهمترین وظیفه کلیه ها برداشت مواد زائد از خون و بازگرداندن خون تصفیه شده به بدن می باشد.

·        برای اینکه بدن شما به درستی فعالیت کند، لازم است که دارای مقدار کافی آب باشد. یکی دیگراز وظایف کلیه ها برداشت آب اضافی یا حفظ آب بدن می باشد.

·        بسیاری از مواد در خون و مایعات بدن باید در اندازه مناسب وجود داشته باشند تا بدن به درستی کار کند ،زمانیکه کلیه ها به درستی فعالیت کنند، مقدار اضافی و زائد این مواد از بدن داخل ادرار ترشح می شوند.

 

نشانه های بیماری کلیوی عبارتند از :

·        خستگی
·        فشاری خون بالا
·        ورم چشم ها، دست یا پا
·        خون در ادرار، داشتن ادرار تیره یا رنگ چای
·        شب‌ادراری (بیشتر از یک بار در موقع خواب)
·        کاهش اشتها(کاهش وزن)
·        خارش سراسری پایدار
زمانی که کلیه ها کاملا آسیب ببینند ، نمی توانند آب اضافی و مواد زائد بدن را به خوبی دفع کنند، بنابراین مواد زائد و مایعات در بدن تجمع پیدا می کند و بیمار برای ادامه زندگی باید به تصفیه خون بپردازد و یا با عمل جراحی ، کلیه جدید دریافت کند.
اگر هر کدام از علامت های بیماری کلیوی را را مشاهده نمودید ، برای حفظ سلامتی خود سریع به پزشک مراجعه کنید.
 

همچنین یکی از ویژگی های بیمه عمر ایران ، تامین و پوشش هزینه های پزشکی بیماران کلیوی ناشی از پیوند است.جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر رجوع کنید:

بیمه زندگی مان

تمامی حقوق نزد شرکت تامین آسایش پرداز محفوظ می باشد.

xml-sitemap | html-sitemap